Arkiva e Etiketimeve: shume

Për shumë njerëz jane një pëngesë e madhe, a zgjidhja është e thjeshtë – si të heqësh qafe pikak e bardha

Pikat e bardha janë një gjendje e zakonshëm që njerëzit kanë. Ato njihen si pika qumështi. Megjithëse këto pabarazitë shpesh ndikojnë tek foshnjat, edhe njerëzit e të gjitha moshave mund të fitojnë pikë të tilla. Çka janë pikat e qumështit? Pikat e qumështit apo pikat e ngurta të bardhë që …

Lexo më tepër »

Zgjidh një unazë dhe zbulo diçka shumë të fshehtë për veten

Shikoni figurën, zgjidhni një unazë dhe zbuloni personalitetin tuaj. Unaza nr. 1: Hmm! Keni një lloj personaliteti perfektionist. Jeni një person përgjegjës. Duke pasur këtë lloj personaliteti ju lehtë mund të arrini qëllimet tuaja. Por ndonjëherë ndaleni dhe shijoni momentin. Jeta nuk varet gjithmonë nga puna dhe nga gjërat që …

Lexo më tepër »

Shumë para, fat dhe dashuri/ Ja kush janë 4 shenjat e Horoskopit që do bëjnë namin në 2018

Do të ketë katër shenja zodiake që do të jenë më të lumtur në vitin 2018 – a është shenja juaj në listë? Shenja juaj zodiake hap shumë sekrete për nënndërgjegjshmërinë tuaj dhe nivelin tuaj të energjisë. Në veçanti janë katër shenjat e zodiakut, të cilët garantohen të kenë një …

Lexo më tepër »

Alarmi i doktorëve: Ndaloni menjëherë së përdoruri këtë produkt para se të jetë shumë vonë

Naftalina njihet si një përbërës i rrezikshëm, ka formën e një substance të bardhë me aromë shumë të fortë. Disa prej nesh e njohin naftalinën që përdoret kundra molave dhe për të larguar insektet. Ajo njihet si një pesticid që nga viti 1948. Ashtu si pesticidet e tjera, naftalina nuk …

Lexo më tepër »