Arkiva e Etiketimeve: rruge

Ju kujtohet refugjati që shiste stilolapsa në rrugë për të ushqyer vajzën e vogël? Nuk do ta besoni si i ka ndryshuar jeta (Foto)

Kohët e fundit, një foto që tregon situatën e Sirisë ka shkuar virale në internet. Abdul Halim al-Attar, një palestinez nga kampi i refugjatëve Yarmouk i shkatërruar në Siri është heroi kryesor në foton virale. Pasi u zhvendos nga situata konfliktuale rreth tij, ai nga Siria me familjen e tij …

Lexo më tepër »

Cilën rrugë do të ndiqni? Zbuloni çfarë do të thotë për personalitetin tuaj

Secila nga zgjedhjet tona ndikon fuqishëm në të ardhmen tonë; në thelb, ne krijojmë realitetin tonë nëpërmjet vendimeve që marrim. Kjo është arsyeja pse është kaq e rëndësishme të monitoroni me kujdes mundësitë tuaja dhe të merrni kohë për të marrë një vendim të qetë. Në këtë rast, ju tashmë …

Lexo më tepër »

Lajm i keq për shoferët/ Harrojini policët në rrugë, tani gjoba ju vjen tek shtëpia

Policia Rrugore synon të mbulojë me radarë të lëvizshëm dhe automatikë, segmentet e akseve rrugore kombëtare të njohura si njolla të zeza, për shkak të numrit të lartë të viktimave të shkaktuara nga shpejtësia tej normave të lejuara. Përmes vendosjes së këtyre radarëve pritet të shmanget edhe patrullimi i punonjësve …

Lexo më tepër »