Arkiva e Etiketimeve: ndodh

Paralajmërimi i sinoptikanit grek për të enjten, çdo ndodh me motin në Shqipëri

Sinoptikani i njohur grek, Sakis Arnautoglou paralajmëron përsëri për një përkeqësim të theksuar të motit ditën e enjte, në shumë territore të Shqipërisë. “Sidomos zonat që rrezikohen më shumë nga moti i keq, janë ato në kufi me Malin e Zi, Kosovën dhe Ish Republikën Jugosllave të Maqedonisë”, deklaron ai.. …

Lexo më tepër »

A po vjen fundi i botës? Çfarë po fsheh NASA dhe pse heshtin shkencëtarët? Ja çfarë do të ndodh këtë vit

Një shkëmb i stërmadh i hapësirës mund të bjerë në tokë në vitin 2135, sepse anija e NASA-s – e projektuar për të mbrojtur planetin tonë nuk do të jetë në gjendje ta shmangë atë, paralajmërojnë shkencëtarët. Projekti i NASA-s “Hypervelocity Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response” është menduar të …

Lexo më tepër »