Arkiva e Etiketimeve: jeten

“Jam penduar shumë, dëshira e pakontrolluar po më shkatërron jetën”, rrëfehet 22-vjeçarja

Një 22-vjeçare që punon si infermiere në një spital në Adana të Turqisë, ka kryer një ndërhyrje plastike për trashjen dhe zmadhimin e buzëve, por kjo i ka shkatërruar jetën me dëshirën e pakontrolluar. Ndërhyrja që i ka sjellë probleme infermieres së re nuk është bërë tek një specialit tregon …

Lexo më tepër »

Hudhra mund t’iu shpëtojë jetën, ja si ta përdorni në sëmundjet e zemrës

Përvoja italiane e konsideron hudhrën si një lëndë hipotensive optimale. Ajo forcon, nxit dhe stimulon e lehtëson qarkullimin dhe pastrimin e gjakut. Hudhra ul tensionin e gjakut dhe forcon tkurrjet e zemrës, normalizon ritmin kardiak. Hudhra pakëson sasinë e kolesterolit, sheqerit dhe yndyrnave të gjakut. Në sëmundjen hipertonike, ka disa …

Lexo më tepër »

Funksionet sekrete të celularëve pa të cilat nuk mund të jetoni, 6-ta mund t’ju “shpëtojë” jetën

Smarphonët kanë arritur që të pushtojnë tregun dhe përditshmërinë tonë dhe disa prej opsioneve të tyre na e bëjnë jetën më të lehtë. Megjithatë ka disa nga ata që nuk i njohin funksionet e fshehura, të cilat përmirësojnë gjithçka dhe ne sot do i tregojmë ato. Më poshtë do të …

Lexo më tepër »