Arkiva e Etiketimeve: ishte

Fshatari mblodhi vezët dhe pastaj vuri re se njëra nga vezët ishte më madhja që ai kishte parë. Kur po e thyente u çudit nga ajo që pa brenda

Fshatari u habit pasi gjeti një vezë që ishte pothuajse aq e madhe sa dora e tij, dhe ndodhi në fermën e tij në Queensland, Australi. Megjithatë, befasia nuk mbaroi ende. Ajo që ishte edhe më e çuditshme ishte se ai gjeti një vezë tjetër pasi kishte goditur vezën gjigante! …

Lexo më tepër »

Kurrë nuk e kisha menduar se ishte e mundur të humbja 20 kg! Ja se si arrita të humb peshë me limona të zier

A keni dëgjuar se çfarë mund të bëjë limoni i zier për shëndetin tuaj dhe më e rëndësishmja për peshën tuaj? Po ju paraqesim një pije shumë ushqyese dhe ju duhet ta pini atë në stomak bosh. Eliminon bakteret, detoksifikon trupin dhe na jep energji që favorizon ditën tonë. Çfarë …

Lexo më tepër »

Gruaja e Artan Hoxhës ofendon gazetaren Eni Vasili: Ishte fiks në rolin e saj, t’fyçkës

Debati mes gazetarit investigativ Artan Hoxha dhe ish-kryeministrit Hoxha ishte një nga më të nxehtët i këtyre ditëve në aktualitetin shqiptar. Hoxha e akuzoi live Berishën për vrasjen e Azem Hajdarit, për manipulimin e provave të 21 Janarit, për çështjen “Haklaj”, zhdukjen e Remzi Hoxhës dhe rreth 150 vrasje të …

Lexo më tepër »

Dikur ishte e bukur dhe Miss, sot e shpërfytyruar nga acidi. Rrëfimi tronditës i 27 vjeçares (FOTO)

“Shihni si në ka katandisur, shihni si është fytyra ime tani”. Kështu e nis rrëfimin 27-vjeçarja Gessica Notaro, e cila dikur ka konkurruar në Miss Italia por që tashmë jeta e saj ka ndryshuar rrënjësisht. Gessica ka zgjedhur emisionin Maurizio Costanzo Show për të treguar tragjedinë e saj, dukje treguar …

Lexo më tepër »

Ishte e bukur dhe e lumtur! Sëmurët papritur dhe paralizohet, burri e braktis…Ajo që ndodh më pas do t’ju “mekë”

Kjo histori do t’ju prekë thellë në shpirt dhe do t’ju bëjë të reflektoni! Ajo ishte e bukur dhe simpatike. Lumturia lexohej në të gjithë fytyrën e saj. Ajo gjithashtu kishte një personalitet të ngrohtë dhe optimist si dielli. Ajo kishte menduar se do të jetonte gjithmonë e lumtur me …

Lexo më tepër »

FOTO/ Hëngri vetëm patate për 1 vit rresht, ajo që i ndodhi ishte e pabesueshme

Për shkak të peshës së tij shqetësuese, Flinders Taylor hëngri patate për një vit rresht. Rezultatet e kësaj mënyre të të ushqyerit ishin të habitshme. Taylor tregon se e ndërmori këtë nismë të çuditshme pasi për shkak të kilogramëve të tepërt nuk ndihej mirë fizikisht dhe shpirtërisht. Për çdo ditë …

Lexo më tepër »