Arkiva e Etiketimeve: eshte

JA KUSH ËSHTË MOSHA IDEALE KUR NJË FEMËR DUHET TË MARTOHET…

Nëse dëshironi një martesë pa ndarje, është mirë që të mos martoheni shumë të rinj. Në korrik të vitit 2015, hulumtuesi Nicholas Wolfinger nga Universiteti Utah njoftoi se ka gjetur moshën ideale për martesë, pasi shikoi disa të dhëna të publikuara në një revistë amerikane. Wolfinger, një profesor i sociologjisë …

Lexo më tepër »

Nuk është një shaka, përdorni vetëm këto dy përbërës dhe shikoni si do t`ju rinohet fytyra

Sot unë do të ndajnë një trajtim të mahnitshëm për të pasur një lëkurë të butë, dhe të hidratuar në vetëm një natë. Ky ilaç do të ndihmojë në heqjen e shenjave të moshës dhe rrudhave nga lëkura. Përsëriteni këtë procedurë për të paktën 2 herë në një javë. Përbërësit …

Lexo më tepër »

AMI SAPO PUBLIKOI FOTON E PARË ME VAJZËN, KJO ËSHTË SIA… (FOTO)

Moderatorja Amarda Toska ka publikuar në rrjete sociale foton e parë me vogëlushen e saj të porsalindur Sia.Në këtë foto nënë e bijë shfaqen dorë për dore dhe Ami shkruan:”Dore per dore..2 shoqe …gjithe jeten! #siaime”,-përfundon moderatorja e njohur. Moderatorja solli në jetë vogëlushen vetëm pak ditë më parë, duke …

Lexo më tepër »

Për shumë njerëz jane një pëngesë e madhe, a zgjidhja është e thjeshtë – si të heqësh qafe pikak e bardha

Pikat e bardha janë një gjendje e zakonshëm që njerëzit kanë. Ato njihen si pika qumështi. Megjithëse këto pabarazitë shpesh ndikojnë tek foshnjat, edhe njerëzit e të gjitha moshave mund të fitojnë pikë të tilla. Çka janë pikat e qumështit? Pikat e qumështit apo pikat e ngurta të bardhë që …

Lexo më tepër »

Gruaja tregon burrit të saj se është shtatzënë në varrimin e tij. Javë më vonë mëson lajmin tronditës …

Asgjë nuk mungon në historinë e kësaj gruaje: vuajtje, zi dhe lumturi. Në shkurt të vitit 2016 Courtney Hill humbi burrin e saj Brian në një aksident kamioni. Njeriu kishte shërbyer në Irak, Kuvajt dhe Afganistan. Brian dhe Courtney ishin takuar në vitin 2011 dhe janë bërë të pandashme. Çifti …

Lexo më tepër »

Kësaj nëne i është thënë për lindjen e fëmijës së vdekur, 35 vjet më vonë, pyetja e një të huaji në Facebook e shokon atë!

Një grua në Spanjë kishte qenë gjithmonë e dyshimtë që kur mjeku i saj i kishte thënë asaj se ajo kishte lindur një foshnje të vdekur por ajo kurrë nuk e kishte pare fytyren e foshnjes. Kane kaluar tre dekada, kur një ditë “një i huaj” e kontaktoi atë per …

Lexo më tepër »