Femrat e kësaj shenje horoskopi janë partneret më të mira në dashuri, mos i humbisni nga jeta juaj

Ato mund të jenë të pashpirta dhe të mos tregojnë emocione. Ato mund të jenë kokëforte ndaj pamundësisë dhe temperamentit të tmerrshëm. Ato shpesh refuzojnë të pranojnë se janë të gabuara dhe nuk e pranojnë atë, edhe nëse e kuptojnë. Ato mund të jenë agresive dhe të mprehta. Ato mendojnë …

Lexo më tepër »

19 mars

Për të mos e komplikuar jetën, përpiquni të parashtroni prioritetet dhe të ndërmerrni veprime për t’i zgjidhur ato. Nëse kriza juaj në çift nuk është zgjidhur plotësisht sot ju mund të kërkoni sqarime. Për beqarët do ketë takime të reja dhe do të kalojnë një ditë të bukur. Yjet sot …

Lexo më tepër »

Konsumoni këtë perime dhe nuk do të vizitoni përsëri mjekun tuaj: ajo rikthen shikimin, qetëson zorrën e trashë të bllokuar dhe eleminon dhjamosjen e mëlcisë!

Behet fjale per panxharin,një perime unike në sajë të densitetit të saj të pasur me ushqyes. Ai përmban flavonoide dhe azot organik, dhe posedon pronat e fuqishme vasodilatorike me përfitime te shumta shëndetësore.Panxharet janë të lirë dhe mund te përdoren si një ilaç natyral nga kushdo. Përfitimet më të mira …

Lexo më tepër »

Nëna shqiptare që nuk i jepte gji foshnjës që qante, edhe pse kishte qumësht… Një rrëfim që të “heq trurin”!

A e dini se sa shumë dëshirojnë nënat pas lindjes që të kenë qumësht me bollëk për foshnjën dhe ta ngopin atë? Sa shumë ato stresohen dhe vuajnë, duke shtrydhur gjirin, duke ngrënë përtej dëshirës, madje shkojnë deri aty saqë kërkojnë “hua” disa pika qumësht nga lehonat në maternitet. Por, …

Lexo më tepër »

Nëna

– Ndiqni në vijim rrëfimin e një nëne që ka qenë prezent gjatë kësaj ngjarje në maternitet, e cila përpiqet mos ta gjykojë atë nënën tjetër që lë pa qumësht foshnjën edhe pse e ka gjirin plot… POR, supershendeti.com, ju pyet: Po ju si mendoni, çfarë “emri” do t’i vinit …

Lexo më tepër »

Onkologët: Hani këtë ushqim vetëm për 2 ditë! Largon diabetin, vret qelizat kancerogjene dhe ju ndihmon të humbisni peshë

Ju duhet ti kushtoni kujdes të vecantë dietës tuaj. Ekspertët thonë që duhet të hani më shumë barishte sesa mish. Nuk po themi që të bëheni vegjetarianë, por të jeni më të kujdesshëm me dietën tuaj. Të qenit vegjetarian nuk është domosdoshmërisht opsioni më i mirë për të gjithë, pasi …

Lexo më tepër »