Koncerti nuk është e vetmja surpriz që Bashkia e Tiranës ka organizuar për Natën e Bardhë. Zbuloni çfarë do të shihni tjetër [FOTO/VIDEO]

Nata e Bardhë tashmë është kthyer në një traditë festimesh tek ne. Përgatitjet për festimet e saj nisin ditë më parë, në mënyrë që 29 nëntori të jetë një natë e mbushur me argëtim për të gjithë. Për këtë kudjeset Bashkia e Tiranës prej nga bëhet e ditur se nuk …

Lexo më tepër »

Ndodh në Shqipëri! Burri shkonte shpesh tek kolegia, por ajo që bën gruaja e tij është e paimagjinueshme !!! (VIDEO)

Një grua është larguar dje nga shtëpia e të fejuarit të saj. Sipas gazetarit të “Aldo Morning Show”, gruaja është larguar pasi burri i saj shkonte shpesh në shtëpinë e koleges së tij të punës pasi i sëmurej djali. Ajo kishte FIlluar të dyshonte pasi kohëve të fundit i fejuari …

Lexo më tepër »

Qeveria franceze zbarkon në kampin që denoncuan shqiptarët dhe jep lajmin e shumëpritur

Mëngjesin e djeshëm redaksia JOQ.al postoi disa foto të shkrepura në Metz të Francëz, ku tregohej se si jetonin azilkërkuesit shqiptarë dhe jo vetëm. Qytetari që kishte nisur fotot ka shkruar: Përshëndetje JOQ! Ja si jetojmë azilantat shqiptarë në Metz të Francës. Dua t’ju them që të mos vini këtu …

Lexo më tepër »

Gjunjëzohet Greqia, shënohen 17 të vdekur. “Kemi humbur çdo gjë është një fatkeqësi biblike” (FOTO)

Disa nga qytetet më të mëdha të Greqisë, duke përmendur këtu Athinën, që prej mëngjesit të djeshëm janë në gjendje emergjente. Nga kjo katastrofë natyrore që kaploi Greqinë ditën e djeshme u shënuar 15 viktima dhe më shumë se 17 të tjerë të plagosur. Viktimat kanë qenë kryesisht të moshuar, …

Lexo më tepër »

Ja përse ky frut është mjaft i mirë për të mbajt nën kontroll kolesterolin!

Sipas nje studimi – një grup pacientësh kardiak u ndanë në dy grupe. Grupi i parë mori barnat e tyre plus një qetesues te pademshem(placebo) dhe grupi tjetër mori medikamentet e tij plus lëngun e shegës. Pas 3 muajsh, episodet e angjinës të shkaktuara nga stresi u ulën me 50{c5cc9b621bafb76cde547855afc854af43c3c4894d7e3ceb9a152419a5b12efa} …

Lexo më tepër »