Përzieni këtë dy përbërës që i keni në shtëpi dhe strijat tuaja do të zhduken përgjithmonë! (Receta)

Strijat janë më tepër probleme estetike sesa shëndetësore. Zakonisht ato shfaqen në pjesën e vitheve, gjoksit, kofshëve apo dhe barkut. Ato janë disa vija horizontale në trup, në fillim në ngjyrë vjollcë dhe pastaj bëhen të bardha me kalimin e kohës. Receta që lidhet me eliminimin e tyre ka në …

Lexo më tepër »

Strija

Në fillim përzieni një lugë gjelle vaj ulliri me një lugë çaji kafe. Aplikojeni këtë përzierje tek zonat me strija. Masazhojeni për rreth 5 minuta dhe lëreni të veprojë për 20 minuta. Më pas pastrojeni me një peshqir me ujë të vakët dhe aplikoni një krem hidratues. Nëse e bëni …

Lexo më tepër »

Buzë

Megjithatë, përkundër këtyre vështirësive, ata duan në një mënyrë të paharrueshme. Kjo është arsyeja pse ata nuk janë kurrë të vetmuar. 3. Buza poshtë më e madhe se ajo sipër Në përgjithësi, njerëzit me këtë karakteristikë janë arrogantë, sepse ata lakmohen nga të tjerët. Kjo formë është shumë tërheqëse. Kjo …

Lexo më tepër »

17 mars

Njohje të reja parashikohen edhe për zemrat e vetmuara, disa do të kenë për qëllim vetëm miqësinë, të tjerë edhe për më shumë. Puna ju absorbon plotësisht, por kënaqësia personale dhe rritja profesionale ju shpërblejnë për gjithçka. Binjakët Dielli në bashkëpunim me Saturnin do ju sjellë disa ngatërresa lidhur me …

Lexo më tepër »

JU BIEN FLOKET?! ZGJIDHENI KËTË PROBLEM ME 4 PËRBËRËS TË CILËT I KENI NË SHTËPI!

Ekzistojnë shumë tretmanë për këtë problem, mirëpo shumica e tyre përmbajnë shumë kimikalie të cilat sërish mund të kenë efekte të padëshirueshme, por që janë edhe shumë të shtrenjtë. Nëse keni probleme me rënien e flokëve, provoni këtë tretman plotësisht natyral, të cilin mund ta bëni në shtëpi, do të …

Lexo më tepër »