Fati, paratë, dashuria/ Ja kush janë 4 shenjat e Horoskopit që do të kenë fatin me vete në Prill

Secili prej nesh shpreson se pranvera është fillimi i diçkaje të re dhe të habitshme. 1.Gaforrja Për ju llogariten ndryshime të këndshme. Ata prekin kryesisht jetën tuaj personale. Zemra jote është plot dashuri për këtë botë. E kjo është ajo që do të bëhet forca juaj lëvizëse. Fati do t’ju …

Lexo më tepër »

Vajza e vogël merrte çdo ditë në telefon këtë burrë dhe e quante atë ‘baba’. Por kur ai kuptoi se kush ishte, mbeti zemërthyer!

Një ditë duke shkuar me makine ne pune, telefoni im ra. Nga ana tjetër degjohej zëri i një vajze të vogël. “Babi, kthehu shpejt në shtëpi, më mungon!” E dija që kjo vajzë e vogël duhet të kishte telefonuar ne numrin e gabuar. Kohët e fundit kam marrë shumë telefonata …

Lexo më tepër »

Ai e lante fytyrën me këtë dhe vajza e tij nuk mund ta besonte, sepse tashme ai dukej më i ri se ajo. Lamtumire rrudhave, njollave dhe akneve!

Ekzistojne shumë faktorë që mund të shkaktojnë fillimin e rrudhave ku ndër më të shpeshtat janë ekspozimi ne diell pa mbrojtes, ndryshimet hormonale, shtatzënia ose përdorimi i kontraceptiveve Nëse doni të trajtoni njollat në lëkurën tuaj dhe në zonat më të errëta, ky ilaç natyral i bere në shtëpi është …

Lexo më tepër »

Ky çift adoptoi një djalë 12-vjeçar, por kur e njohën më mirë, ndryshuan mendje dhe bënë diçka të paimagjinueshme!

Mjaft e rrezikshme na duhet të pranojmë, apo jo? Claudio dhe Mariela nga Argjentina ishin përpjekur të kishin një fëmijë për një kohë shumë të gjatë. Pavarësisht faktit që ata kishin vendosur të drejtoheshin tek mundësia e farëzimit artificial, këto përpjekje kishin qenë gjithashtu të pasuksesshme. Prandaj çiftit i kishte …

Lexo më tepër »