E MBANI MEND ÇELESTEN? JA SI DUKET AJO PAS 20 VITESH…

Dikur mbante të gozhduar pas ekranit mijëra shqiptarë, dhe tani pas kaq shumë vitesh na lind kurioziteti të dimë se çfarë bëhet me aktoren simpatike argjentinase. Për publikun shqiptar Andrea Del Boca u njoh në rolet e personazheve si Stellina apo Çeleste, emra këto të cilët nuk shqiten aq kollaj nga kujtesa e ndjekësve të telenovelave. Aktorja argjentinase me origjinë italiane, sot është 52 vjeç, ku mban statusit nënë e një vajze 8 vjeçare. Në vitin 2000 Andrea Del Boca pati një marrëdhënie dashurie me biznesmenin argjentinas Ricardo Biasotti, ku 8 vite më vonë lindi vajzën e saj të parë dhe të vetme e quajtur Anna Clara. Por jeta e Andrea Del Bocës nuk ka qënë kaq e lehtë sikurse mund ta mendojmë të gjithë ne….Shikoni fotot duke klikuar me poshtë

ÇELESTEN