Shëndetësi

Unë 60 vjeç dhe kjo bimë kuroi trupin tim, më forcoi shikimin, hoqi yndyrën nga mëlçia dhe më pastroi plotësisht zorrën e trashë!

Të kujdesemi per shëndetin tone me shume se gjithçka tjetër është gjëja më e rëndësishme në jetën tonë. Me kalimin e kohës, shumë funksione të trupit përkeqësohen, gjë që rezulton me probleme të mëdha shëndetësore. Për shembull, nqs mëlçia apo zorra e trashë funksionon në mënyrë të parregullt mund të …

Lexo më tepër »

Si të zgjidhni problemin me kapsllëkun, fryrjen dhe gazrat në 1 minutë

Mjekësia tradicionale kineze mbështetet në përdorimin e metodave të tilla, si ajo e akupunkturës dhe akupresionit. Ashtu si akupunktura, akupresura është një metodë e lashtë kineze që përdoret për trajtimin e mjaft sëmundjeve. Në veçanti, akupresura është përdorur për shekuj me radhë në trajtimin e gazrave, kapsllëkut dhe fryrjes. Procedura …

Lexo më tepër »

Thuaji lamtumirë marramendjes, lodhjes kronike, problemeve të tiroides, artritit e shumë problemeve të tjera, me këtë bimë që deri sot e keni shpërfillur

Ushqimet e përpunuara që ne konsumojmë çdo ditë janë armiqtë tanë më të mëdhenj te mireqenies tone. Për më tepër, ne jemi të ekspozuar ndaj stresit të vazhdueshëm, kimikateve të dëmshme, ndotësve në mjedisin tonë, faktore keto demtues te shëndetit tonë.Për shkak të kësaj, jemi të prirur për semundje të …

Lexo më tepër »

VIDEO/ Onkologët: Hani këtë ushqim për 2 ditë! Largon diabetin, vret qelizat kancerogjene dhe ju ndihmon të …

Ju duhet ti kushtoni kujdes të veçantë dietës tuaj. Ekspertët thonë që duhet të hani më shumë barishte sesa mish. Nuk po themi që të bëheni vegjetarianë, por të jeni më të kujdesshëm me dietën tuaj. Të qenit vegjetarian nuk është domosdoshmërisht opsioni më i mirë për të gjithë, pasi …

Lexo më tepër »

Ja sa lehtë mund të kuroni INFEKSIONIN e veshit, natyrshëm në vetëm 1 ditë!

Infeksioni i veshit mund të shkaktohet nga bakteret ose viruset në veshin e mesëm dhe është më i zakonshëm tek fëmijët e të rriturit. Shenjat më të zakonshme përfshijnë: dhimbje në vesh, tërheqje në vesh, vështirësi në gjumë, dhimbje koke, reagim i dobët ndaj tingujve, temperaturë të lartë, lëngje që …

Lexo më tepër »