Origjinale

Bimë

Ai përmban një shumëllojshmëri të ushqyesve të rëndësishem për shëndetin tonë.Panxhari mund të pastrojë mëlçinë dhe zorrën e trashë nga toksinat dhe dhjamin e grumbulluar, të riktheje shikimin, te trajtoje aneminë, si dhe probleme të ndryshme kardiovaskulare. Përbërësit: 2-3 panxhare 2 qepë Një majë luge kripë Uthull Vaj ulliri Qeroni …

Lexo më tepër »

Pemë

Romantik Njerëzit që janë tërhequr nga kjo pemë kanë një pamje shumë romantike të botës. Ata janë optimistë që besojnë në ndërveprimin me botën, me dashuri dhe kujdes. Ata shpesh preferojnë marrëdhënie serioze dhe jo të qenurit të vetëm. Ndonjëherë ato gjithashtu mund të verbohen nga dashuria, çka mund t’i …

Lexo më tepër »

3 aspirin

Këtë masë vendoseni mbi kallo dhe fiksojeni me një letër celefoni për 15 minuta. WebMD këshillon që kjo pastë të vendoset vetëm mbi kallo, pasi lëkurën e shëndetshme mund ta dëmtojë. 3.Mbani nën kontroll zbokthin Për të kontrolluar zbokthin, ju duhet të shtypni 2 aspirina dhe ta aplikoni këtë maskë …

Lexo më tepër »

Test

Ky informacion mund të përdoret për të vlerësuar shanset për t’u prekur nga sëmundjet. Udhëheqësi i studimit Dr.Jian-Ping Cai tha: “8-oxoGsin urinar mund të pasqyrojë gjendjen reale të trupit tonë më mirë se sa koha jonë kronologjike dhe mund të na ndihmojë të parashikojmë rrezikun e sëmundjeve të moshës.”

Lexo më tepër »

Prill

RTSH-në, një takssh aq shumë e diskutuar, duke llogaritur këtu një mijë e një arsye se pse kjo taksë nuk duhet paguar fare, dhe jo më të rritet. Një taksë e tepërt për shqiptarët, të cilët paguajnë një produkt të cilin as nuk e përdorin. Janë të paktë qytetarët shqiptarë …

Lexo më tepër »

Ozaj

“Ne kemi 12 vite bashkë, qëkur unë isha 16 vjeç, më pas lidhja jonë kaloi në fejesë, bashkëjetesë dhe martesë. Unë Olsin e kam patur në lagje, ka qenë një nga parukierët më të famshëm dhe shkoja shumë shpesh për të rregulluar flokët aty. Asnjëherë nuk e mendoja që mund …

Lexo më tepër »