Lajme

Pashkët vijnë me temperatura të “çmendura”, me 1 Prill ‘Hannibali’ do të çudisë shqiptarët

Ndikimi i rrymave ajrore shumë të ftohta që kanb goditur Europën Lindore ditët e fundit po i lënë vendin një mase ajrore e cila flitet se do të shkaktojë një rritje të menjëhershme të temperaturave, sidomos nga fillimi i javës që presim. Kështu, nga java tjetër meteorologët thonë se do …

Lexo më tepër »

Nga nesër çdo automjet që kalon në “Rrugën e Kombit” do të paguajë 5-10 euro. Ja përse !

Nga dita e nesërme pritet që çdo automjet i cili do kalojë në Rrugën e Kombit të bëjë pagesën nga 5 deri në 10 euro vajtje-ardhje. Paralajmërimet për taksën rrugore në “Rrugën e Kombit”, që përbën projektin më të madh inxhinierik rrugor në historinë e Shqipërisë, janë komentuar në mënyra …

Lexo më tepër »

Parashikimi deri në fund të marsit, sinoptikania tregon se kur do të vijë pranvera!

Prej ditësh vendi ynë është përfshirë nga reshje të shumta shiu dhe dëbore duke rikhyer edhe situatën e përmbytjeve në disa qytete. Megjithatë, situata pritet të vazhdojë e tillë deri në fund të muajit. Të paktën sipas asaj që parashikojnë sinoptikanët. Sipas parashikimit, moti me reshjeve do të na shoqërojë …

Lexo më tepër »

Sinoptikanët japin alarmin/ Ja çfarë do të ndodhë me motin nesër

Përmbytjet në Shkodër, por edhe moti i paqëndrueshëm në gjithë vendin janë disa prej situatave meteorologjike që vijojnë të jenë shqetësuese në aktualitetin e sotëm. Për Report TV, meteorologu Metodi Marku tregon hartën e përmbytjeve dhe parashikimin për ditët në vijim. “Pakësimi i reshjeve në dy ditët e kaluara do …

Lexo më tepër »