Kuriozitete

Prekëse! Një 4-vjeçar tregon në shkollë sekretin e të atit. Mësuesja urgjent merr në telefon…(Foto)

Një mësues është një nga njerëzit më të rëndësishëm në jetën e një fëmije. Nancy Bleur është një mësuese kopshti, ajo është 54 vjeçe dhe konsiderohet nga të gjithë shumë e zgjuar, e kujdesshme dhe e adhurueshme, shkruan ShkodraNews. Ajo i do nxënësit e saj dhe bën gjithçka për t’i …

Lexo më tepër »

Helmoi vjehrrën/ Takimi i parë me të bijën në burg, Marjana Cmeta shpërthen në lot (DETAJE)

Marjana Cmeta, nusja që helmoi me fostoksinë vjehrrën e saj Lirije Lami 48-vjeç, gati një vit më parë është transferuar në burgun e grave “Ali Demi” në kryeqytet, aty ku sot ka pasur edhe vizitën e parë të rëndësishme. Gazetarja Klodjana Lala raporton se prindërit i kanë çuar për të …

Lexo më tepër »

Kësaj nëne i është thënë për lindjen e fëmijës së vdekur, 35 vjet më vonë, pyetja e një të huaji në Facebook e shokon atë!

Një grua në Spanjë kishte qenë gjithmonë e dyshimtë që kur mjeku i saj i kishte thënë asaj se ajo kishte lindur një foshnje të vdekur por ajo kurrë nuk e kishte pare fytyren e foshnjes. Kane kaluar tre dekada, kur një ditë “një i huaj” e kontaktoi atë per …

Lexo më tepër »

A po vjen fundi i botës? Çfarë po fsheh NASA dhe pse heshtin shkencëtarët? Ja çfarë do të ndodh këtë vit

Një shkëmb i stërmadh i hapësirës mund të bjerë në tokë në vitin 2135, sepse anija e NASA-s – e projektuar për të mbrojtur planetin tonë nuk do të jetë në gjendje ta shmangë atë, paralajmërojnë shkencëtarët. Projekti i NASA-s “Hypervelocity Asteroid Mitigation Mission for Emergency Response” është menduar të …

Lexo më tepër »