Kuriozitete

Zgjidh një kristal magjik dhe mëso çfarë do të të ndodhë këtë pranverë

Sferat e kristaleve prej kohësh janë përdorur nga magjistarët dhe orakujt për të parashikuar një situatë të ardhshme. Natyrisht, parashikimet e tilla mund të trajtohen me skepticizëm. Por nëse parashikimi ju flet për fatin, atëherë pse nuk e besoni atë? Sot ne sugjerojmë një parashikim interesant për të ardhmen. Përpara …

Lexo më tepër »

Një polic shpëton vajzën nga abuzimi i prindërve të saj. 20 vjet më vonë, ajo e gjen dhe i bën një pyetje! Pergjigja e tij te le pa fjale

Që kur një vajzë e re u shpëtua nga abuzimi i prinderve te saj nga një oficer policie, ajo kaloi 20 vitet e ardhshme duke kërkuar policin e saj hero. Ndryshe nga shumica e fëmijëve, Sally Zheng nuk ishte një fëmijë i lumtur për shkak të prindërve të saj abuzivë, …

Lexo më tepër »

I ngec karroca në dyert e autobusit, gruaja me “nevoja të veçanta” kur kupton rrezikun bën të pabesueshmen (VIDEO)

Video e mëposhtme tregon momentin që ka lënë të gjithë pa fjalë. Në video shihet se si një grua e ulur në karrocë për persona me aftësi të kufizuara, përplaset ngë një autobus por më pas ngrihet në këmbë. Pamjet janë regjistruar në Meksikë. Kamerat e sigurisë kanë filmuar momentin, …

Lexo më tepër »

Prindërit e braktisën sepse lindi pa krahë, por mrekullia që ndodhi me vogëlushen i ndryshoi tërësisht jetën

Buzëqeshja engjëllore dhe sytë e saj blu janë tiparet e para që bien në sy kur ne shohim fotografinë e Vasilina Knutsen. Sigurisht që të gjithëve na pëlqen e bukura, por kur ulim shikimin pak më poshtë do të kuptonit se vogëlushja 2-vjeçare është ndryshe, preferojmë ta quajmë fëmijë special, …

Lexo më tepër »

Fshatari mblodhi vezët dhe pastaj vuri re se njëra nga vezët ishte më madhja që ai kishte parë. Kur po e thyente u çudit nga ajo që pa brenda

Fshatari u habit pasi gjeti një vezë që ishte pothuajse aq e madhe sa dora e tij, dhe ndodhi në fermën e tij në Queensland, Australi. Megjithatë, befasia nuk mbaroi ende. Ajo që ishte edhe më e çuditshme ishte se ai gjeti një vezë tjetër pasi kishte goditur vezën gjigante! …

Lexo më tepër »