Jetë dhe Stil

JA KUSH ËSHTË MOSHA IDEALE KUR NJË FEMËR DUHET TË MARTOHET…

Nëse dëshironi një martesë pa ndarje, është mirë që të mos martoheni shumë të rinj. Në korrik të vitit 2015, hulumtuesi Nicholas Wolfinger nga Universiteti Utah njoftoi se ka gjetur moshën ideale për martesë, pasi shikoi disa të dhëna të publikuara në një revistë amerikane. Wolfinger, një profesor i sociologjisë …

Lexo më tepër »

Nuk është një shaka, përdorni vetëm këto dy përbërës dhe shikoni si do t`ju rinohet fytyra

Sot unë do të ndajnë një trajtim të mahnitshëm për të pasur një lëkurë të butë, dhe të hidratuar në vetëm një natë. Ky ilaç do të ndihmojë në heqjen e shenjave të moshës dhe rrudhave nga lëkura. Përsëriteni këtë procedurë për të paktën 2 herë në një javë. Përbërësit …

Lexo më tepër »

Na vjen keq! Këto janë 3 shenjat e horoskopit që s’kanë fare fat në dashuri

Dashuria është një nga ndjenjat më sublime që përjeton njeriu gjatë gjithë jetës. Duket sikur e gjithë jeta jonë është një udhëtim i vazhdueshëm drejt dashurisë. Dashurojnë shqisat, emocionet, por jo më pak edhe shenjat e horoskopit. Çdo shenjë dashuron në mënyrën e vet, megjithatë disa prej tyre nuk janë …

Lexo më tepër »

Bëjini një nder vetes! Njihuni me recetën që pastron si me magji mushkëritë e duhanpirësve

Padyshim që pirja e duhanit është një nga zakonet më të këqija dhe që ka ndikim në çdo organ të trupit të njeriut. Por duhani është veçanërisht i dëmshëm për mushkëritë dhe është një nga shkaktarët kryesor të kancerit. Ama kjo recetë është shumë e dobishme sidomos për ata të …

Lexo më tepër »